';
ULKS Mazowsze Miętne - Sekcja pływacka.
Strona nieoficjalna klubu
   Aktualności      Podsumowanie roku 2017

Podsumowanie roku 2017

Sekcja pływacka ULKS Mazowsze Miętne w roku 2017 liczyła 45 osób. Zajęcia odbywały się w trzech grupach prowadzonych przez trenerów: Krzysztofa Mikulskiego, Zbigniewa Jarzynę i Łukasza Zawadzkiego. Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu po  godzinie zegarowej w poniedziałki, środy i soboty. Oprócz cotygodniowych zajęć odbyły się dwa zgrupowania : w lutym w Miętnem i w sierpniu w Olecku. Pierwszy z obozów miał formę dochodzącą. Przed południem pierwszy trening, obiad, tenis stołowy - odpoczynek i drugi trening, po którym rodzice odbierali dzieci do domów. Obóz trwał od poniedziałku do soboty.

Sierpniowe zgrupowanie w Olecku w formie stacjonarnej trwało 7 dni po  dwa treningi dziennie. Oprócz zajęć na pływalni, organizowane były zajęcia rekreacyjno-sportowe; siatkówka plażowa, piłka nożna, przejażdżka na bananie, plażowanie nad jeziorem. Dodatkową atrakcją była ścianka wspinaczkowa, z którą większość dzieci miała do czynienia po raz pierwszy.

Został zakupiony nowy sprzęt w postaci: ósemek, płetw, czepków oraz koszulek klubowych.

Od września zajęcia prowadzone są przez dwóch trenerów: Krzysztofa Mikulskiego i Zbigniewa Jarzynę, w trzech grupach wiekowych, a łączna liczba członków sekcji pływackiej liczy 52 osoby.

W trakcie ubiegłego roku klub był reprezentowany w zawodach rangi powiatowej, regionalnej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej. W 2017 roku zawodnicy naszego klubu wzięli udział w 19 zawodach zajmując w nich medalowe miejsca, poprawiając własne rekordy życiowe i rekordy powiatu. Na 669 osobostartów zdobyliśmy 199 medali: 59 złotych, 76 srebrnych, 64 brązowe. Poprawialiśmy własne rekordy życiowe 437 razy a rekordy powiatu 27 razy. Startowaliśmy m.in. w: Garwolinie, Mińsku Mazowieckim, na Bielanach, w Rykach, Górze Kalwarii, Piasecznie, Puławach, Lublinie, na Warszawiance, Radomiu, Lubartowie, Sochaczewie, Grójcu, Józefowie, Warszawie.

Największymi osiągnięciami możemy się pochwalić startując m.in. na Ogólnopolskich Mistrzostwach Radomia zdobywając 4 medale, Otwartych Mistrzostwach Grójca - 9 medali, Otwartych Mistrzostwach Puław - 1 medal, Grand Prix Piaseczna - 18 medali, Otwartych Mistrzostwach Lubartowa - 21 medali, Powiatowych Szkolnych zawodach Szkół Podstawowych - 18 medali (w roku 2016 - 9 medali).