ULKS Mazowsze Miętne - Sekcja pływacka.
Strona nieoficjalna klubu
   Aktualności      ULKS Mazowsze Miętne kontynuje udane starty

ULKS Mazowsze Miętne kontynuje udane starty.

Sezon startowy w pełni, o czym świadczą regularne starty młodych pływaków ULKS Mazowsze Miętne. Po udanych zawodach w Sochaczewie, przyszedł czas na rywalizację w VI-tych Otwartych Zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin 19-11-2017. W rekordowo obsadzonej stawce (240 zawodników) nasz klub reprezentowało 38 zawodników zdobywając 3 złote, 11 srebrnych i 4 brązowe medale. Biorąc pod uwagę fakt, że niektórym przyszło rywalizować z zawodnikami o dwa lata starszymi, to bardzo znaczące osiągnięcie, tym bardziej, że większość poprawiła swoje rekordy życiowe. Nie zawiódł też Tomasz Grzegrzółka ustanawiając dwa rekordy powiatu: 100 m st.zmiennym  1: 29,81 i 50 m st.klasycznym 0:42,48. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasz klub wystawił łącznie 4 sztafety: jedną w roczniku 8-9 lat, srebrny medal, oraz trzy w roczniku 10-12 lat, również srebrny medal oraz czwarte i siódme miejsce na osiem startujących.

Kolejny start I Otwarte Mistrzostwa Grójca w pływaniu o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Grójec 25-11-2017. Wśród 272 zawodników z 17 klubów, 21 to pływacy naszego klubu. Tym razem zdobyliśmy 9 medali: 2 złote, Tomasz Grzegrzółka na 50m st.klasycznym, Agata Szaniawska na 100m st.zmiennym, 2 srebrne: Piotr Frelek na 50m st.grzbietowym oraz Karolina Makulec  na 50m st.dowolnym. Brązowe medale zdobyli: Alicja Kędziorek na 100m st.dowolnym, Piotr Frelek 50m st.dowolnym, Gabriela Michalec na 50m st.motylkowym, Alicja Całka 50m st.motylkowym. Sztafeta mieszana 4x50m st.zmiennym w składzie: Agata Szaniawska, Karolina Makulec, Tomasz Grzegrzółka i Alicja Kędziorek zdobyła piąty brązowy medal dla naszego klubu. Zostało ustanowione 9 rekordów życiowych, co świadczy o wciąż rosnącej formie naszych pływaków.

X Grand Prix w pływaniu o Puchar Sprintu Victorii Józefów 26.11.2017 zgromadziło 166 zawodników z 12 klubów w tym 9 zawodników ULKS Mazowsze Miętne. W silnej konkurencji zdobyliśmy 4 medale: 1 srebrny Amelia Gałat na 50m st.klasycznym oraz 3 brązowe: Karolina Kałaska 50m st.klasycznym, Nikodem Pyza 50m st.motylkowym i Jakub Witak na 50m st.dowolnym. Poprawione zostały 3 rekordy życiowe.

Zawodników ULKS Mazowsze Miętne nie zabrakło również na zawodach okręgowych w Warszawie. Dnia 01.12.2017 na 50 metrowej pływalni Warszawianki Alicja Kędziorek startowała na 400m st.dowolnym uzyskując czas 5:58,51 i na 100m st.grzbietowym z czasem 1:28,55. Tomasz Grzegrzółka wystartował na 100m st.dowolnym czas 1:21,05 oraz 100m st.grzbietowym czas 1:33,31. Wszystkie wyniki to nowe rekordy powiatu na pływalni 50m.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.