ULKS Mazowsze Miętne - Sekcja pływacka.
Strona nieoficjalna klubu
   Aktualności      XVI otwarte zawody pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin

XVI Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin


     W dniu 28.10.2018 odbyły się, już po raz 16, otwarte zawody pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin. Tym razem 12 klubów było reprezentowanych przez rekordową liczbę 250 zawodników, w tym 29 z naszego klubu.

    W tak licznej i silnej konkurencji nasi pływacy spisali się bardzo dobrze, zdobywając łącznie 23 medale, w tym 8 złotych, 3 srebrne i 12 brązowych, ustanawiając jednocześnie 34 rekordy życiowe.

   W gronie złotych medalistów znaleźli się: Amelia Baran, Piotr Frelek, Alicja Kędziorek, Maja Michalec i Gabriela Michalec. 

     Srebrne krążki zdobyli: Rafał Majsterek, Gabriela Michalec i Szymon Michalec. 

    Brązowe medale przypadły w udziale największej grupie zawodników naszego klubu, a byli to: Julia Baran, Dagmara Całka, Amelia Gałat, Oliwia Głowala, Zuzanna Kocyk, Natalia Kondej, Karolina Makulec i  Jakub Witak. 

     Statuetki dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych odebrali Alicja Kędziorek i Piotr Frelek.

   Oprócz medali i statuetek nasi pływacy zdobyli wiele wysokich punktowanych miejsc, a więc start bardzo udany.

   Na uwagę zasługuje fakt, że Filip Mikulski poprawił swój wynik na 100 m stylem dowolnym aż o 0:33,39 s., natomiast Amelia Baran swój wynik na 25 m stylem klasycznym poprawiła o 0:14,63 s. 

      Wśród startujących mieliśmy również debiutantów: Jana Pałyskę i Huberta Jóźwickiego.                 

    Jak już wspomniałem, bardzo udany start naszych zawodników tym bardziej zasługuje na uznanie, ponieważ, ze względu na remont pływalni w Miętnem, trenujemy w Garwolinie 2 razy w tygodniu i  borykamy się z problemami natury organizacyjnej, dlatego brawa i podziękowania należą się wszystkim: pływakom, rodzicom i trenerom.Red.Zbigniew Jarzyna